Poczta Polska i papierosy

Wczoraj byłem na poczcie (zbliża się 10-y, trzeba rachunki powystawiać 😉 Stoję tak w kolejce i patrzę a na wystawie są papierosy (!!) (wcześniej nie widziałem, więc to jest pewnie świeży pomysł)

I jak tu człowiek się ma nie denerwować?? Nie raz stałem pół godziny w kolejce bo jakaś babka nie mogła się zdecydować jakie rajstopy chce kupić. Ale spróbuj coś sprzedać na allegro (np. książkę, albo jakąś część komputerową). Na poczcie nie dostaniesz taśmy klejącej czy tego typu akcesoriów do pakowania paczek. Nawet ostatnio często nie mają … kopert bąbelkowych.

Al Ries pisał w swoich książkach, że firma powinna się skupić na jednym typie działalności a nie rozdrabniać się (nawet podał przykład: komórki wynalazła firma Motorola która produkuje wiele różnego rodzaju sprzętów elektronicznych ale liderem jest fińska Nokia, która skupiła się tylko na produkcji komórek i jest postrzegana na solidną firmę, która się specjalizuje tylko w produkcji komórek).

Tak się zastanawiam, co wspólnego mają papierosy z działalnością poczty (jaką jest przecież dostarczanie listów, paczek i przekazów pieniężnych). I Chyba już wiem: masa rodaków pracuje w Irlandii. Tam papierosy są bardzo drogie, więc często rodzina wysyła im paczki 🙂 Teraz na poczcie można nie tylko wysłać paczkę, ale również kupić "zawartość do paczki" 😉

Skoro już rozszyfrowałem dlaczego na poczcie można kupić papierosy to nich ktoś mi wyjaśni po co tam jest prasa, rajstopy, znicze i inne dziwne rzeczy

Zapraszam do dyskusji na ten temat na forum

2 komentarze to “Poczta Polska i papierosy”

  1. Wojtek napisał(a):

    A to nie jest tak, że wysyłanie papierosów za granicę pocztą jest zabronione? 🙂

  2. Poczta Polska napisał(a):

    Za granice można wysłać do 20 paczek. A jeśli chodiz o sedno to faktycznie urząd pocztowy pełni coraz częściej funkcję kiosku.