Hurtownicy i allegro

Wiele osb traktuje allegro jak biznes przynoszący niezłe zyski. Dotyczy to oczywiście tzw. hurtowników, czyli osób, które mają po kilkadziesiąt tysięcy komentarzy i na allegro wystawiają kilkaset wieloprzedmiotowych aukcji. Jak taki biznes działa?? Odpowiedź jest prosta: taki hurtownik kupuje jakieś rzeczy (np. akcesoria do komórek) w dużych ilościach i wystawia na allegro (naliczając sporą marżę) w bardzo przystępnych cenach. Często takie produkty są dużo tańsze niż np. w normalnych komisach gsm, gdyż taki hurtownik sprzedaje produkty na masową skalę 😉

I tutaj pojawia się problem: często taki sprzedawca sam do końca nie wie co sprzedaje (i trudno mu się nie dziwić, skoro nie trudno jest znaleźć osoby, które mają w danej chwili wystawione 750 aukcji). Przykładowo znalazłem kabel do komórki (ponieważ kupiłem komórkę na allegro do której była instrukcja w języku niemieckim (a niemiecki znam bardzo słabo), więc nie wiedziałem że dana komórka może się łączyć tylko przez IRDA lub Bluetooth). W opisie aukcji pisało, że kablem można wysyłać loga, dzwonki itp. Kupiłem kabel. Okazało się, że nic nie działa. Na grupie dyskusyjnej się dowiedziałem, że do danego telefonu nie ma normalnych kabli a ten co mam to jest serwisowy i nim mogę co najwyżej ściągnąć simlocka a o wgrywaniu dzwonków nie ma mowy.

Sprzedawca dostał negatywa za sprzedawanie towaru niezgodnego z opisem. Czy słusznie postąpiłem?? Czy fakt, że sprzedaje on bardzo wiele różnych produktów go usprawiedliwia do niewiedzenia co dokładnie sprzedaje?? Zapraszam do dyskusji!

Comments are closed.