Ciekawa promocja

Prasy komputerowej nie czytam od dawna. Jakoś tak dziwnie się złożyło, że od kiedy mam internet, wolę czytać fora i grupy dyskusyjne (a czasem nawet coś napiszę) niż kupować prasę. Po pierwsze prasa komputerowa jest droga a po drugie: wydaje mi się, że te wszystkie gazety są raczej dla początkujących (wyjątkiem są niszowe, specjalistyczne tytuły takie jak np. Internet Maker). Ostatnio jednak się skusiłem i kupiłem PC World Komputer. A dokładnie 3 numery (jest jakaś promocja, że wysyłają 3 numery w cenie jednego). Promocja jest o tyle ciekawa, że 2 z tych 3 numerów to numery archiwalne.

Uważam to za świetny sposób na znalezienie nowych czytelników. Wiele osób się skusi na promocję a wydawca, zamiast wyrzucić do kosza niesprzedane numery da je jako bonus i ogłosi ekstra promocję 🙂 Ciekaw jestem jak wiele osób przedłuży taką „3 miesięczną” prenumeratę.

Odnośnie niesprzedanych gazet to mam jeszcze jeden pomysł: można je rozdawać właścicielom zakładów fryzjerskich, stomatologicznych itp. Sam ostatnio byłem pare razy u dentysty. Umawiałem się na konkretną godzinę, ale często było tak, że ktoś miał „nieciekawego” zęba i musiałem czekać 20 minut aż dentystka skończy obsługiwać tego klienta. Pierwsza rzecz jaką zrobiłem to było podejście do stolika z prasą. Niestety, ale gazety były sprzed tygodnia a z czasopism były same tytuły dla kobiet (Pani domu, wysokie obcasy itp.). U fryzjera często było tak samo (tam oprócz damskich tytułów były również jakieś gazety z zdjęciami fryzur ;-). Takich osób jak ja, które siedzą i się nudzą bo nie ma ciekawych gazet jest wiele (trudno mieć pretensje do fryzjerki/dentystki, skoro ona jest kobietą, to raczej nie będzie kupować męskich czasopism 😉 A takie rozdawanie niesprzedanych tytułów mogłoby umilić życie takim osobom jak ja (koszt jest zerowy, bo niesprzedane czasopisma i tak idą na przemiał, wystarczy jedynie dać pare złotych studentom, którzy by zostawiali gazety w odpowiednich miejscach). Poza tym, zawsze jest szansa, że czytając jakąś gazetę u fryzjera/dentysty tak mnie zaciekawi, że zostanę wiernym czytelnikiem 😉

One Response to “Ciekawa promocja”

  1. keisho napisał(a):

    Z tym rozdawaniem niesprzedanych gazet przez wydawnictwo to niestety nie jest tak prosto. Urzędy skarbowe mianowicie ubzdurały sobie, że od darowizny też należy odprowadzać VAT. Nie dalej jak dzisiaj w serwisie WP przeczytałem o właścicielu piekarni, który za to że nie sprzedany chleb rozdawał ubogim został puszczony w skarpetach przez odpowiedni mu US… (?!!)
    Wydaje mi się, że można to jakoś obejść, choćby sprzedając jedną sztukę za jeden grosz, ale nie wiem, czy to także nie będzie potraktowane przez fiskusa tym razem jako nieuczciwa konkurencja lub damping (no bo sprzedaż poniżej kosztów), czy coś w ten deseń… Paranoja.