Wkurzający merlin

Gdy siedzę przy komputerze, zazwyczaj słucham muzyki. Dzisiaj czytając newsy na onecie co jakiś czas słyszałem w głośnikach wu wu wu merlin pe el. Bardzo mnie to wkurzyło. Wiem, ze merlin chce się wyróżnić wśród gąszcza wielu innych reklam, ale to mnie wkurza, bo zamiast cichej muzyczki słyszę jak ktoś głośno czyta ich adres. Są 3 rozwiązania tego problemu:
1) mogę wyłączyć plugin flasha. Ale ponieważ czasami oglądam coś na YouTube, albo Google Video, więc niezbyt mi się uśmiecha ciągłe włączanie/wyłączanie plugina flasha
2) mogę nie słuchać muzyki
3) mogę się obrazić na merlina i już nigdy nic u nich nie kupić (i tak kupuje u nich może raz do roku, więc to nie będzie dla mnie jakaś wielka strata)

Obawiam się, że merlin zamiast zyskać na tej „rzucającej się w oczy” reklamie może stracić wielu stałych klientów

5 komentarzy to “Wkurzający merlin”

 1. shrew napisał(a):

  Nie musisz szarpać się z pluginem. Adblock do FF nie blokuje klipów z You Tube. Tylko flashowe reklamy. Nawet, jeśli by tak było to zawsze przy obrazku masz napis, który odblokuje Ci dany kawałek strony (w tym wypadku klip), który został zablokowany.

  Ja generalnie nie słucham muzyki, jak robię coś ważnego, bo muzyka mnie rozprasza. Na czas chodzenia po www polecam wyłączyć głos. Wczoraj tego nie zrobiłam i przeszłam dwa dość ciężkie zawały. Poważnie! I żeby było zabawnie to nie były reklamy tylko podobno poważne strony biznesowe z kretyńską muzyką w tle.

 2. Damian Daszkiewicz napisał(a):

  Nie chcę instalować adblocka bo wyłączanie wszystkich reklam uważam za okradanie webmasterów. Może jestem na tym punkcie przerważliwiony dlatego, że sam zarabiam w Google AdSense

 3. _Maciek napisał(a):

  Pozwalasz swojej przeglądarce żeby odtwarzała muzykę na stronach? Toż moje P166 by zdechło jakbym mu coś takiego zapodał. 🙂
  Poza tym pozwolenie na coś takiego naraża użytkownika właśnie na takie denerwujące zdarzenia. Radzę wyłączyć. O ile flashe czasem zdarza mi się uruchamiać (bo webmaster nie przejmuje się tym że masz powolny komputer, i zamiast porobić przyciski do nawigacji na stronie normalnie w htmlu, o tyle nigdy nie miałem potrzeby włączyć odtwarzania dzwięków i w ogóle istnienie możliwości ich wstawiania na stronach uważam za pomyłkę.

  To mniej więcej tak jak kiedy ktoś wysyła plik 100MB mailem. Niby się da, ale czuje się że coś tu jest nie tak i należałoby zamiast tego posłużyć się FTPem…

 4. Damian Daszkiewicz napisał(a):

  Ta reklama właśnie była flashowa. A Flasha nie lubię wyłączać, bo jak później wchodzę na youtube to muszę go z powrotem włączać.

 5. Zen Vantalye napisał(a):

  Zainstaluj sobie AdBlocka i nie wgrywaj żadnej gotowej listy to będziesz miał pełną kontrolę.