Jak nie wysyłać mailii?

Dzisiaj rano dostałem email z informacją, abym podał swoje dane niezbędne do wypełnienia PITa 8b (jeśli się w danym roku zarobiło coś w danym programie partnerskim, to właściciel owego programu partnerskiego do końca stycznia roku następnego musi mi wystawić PITa).

Niby nic szczególnego, gdyby nie fakt, że w polu DW oprócz mojego adresu email było około 10 innych adresów email. Po pierwsze nie powinno się wysyłać grupowych mailii ze względu na to, że ktoś z tych 10 osób może być spammerem. Po drugie: niektóre serwery mają w ustawieniach regułę, że np. maile w których w polu DW jest więcej niż 3 adresy idą do kosza. Po trzecie zawsze ja mogę się zabawić w spammera. To nie są byle jakie adresy email. To są dobrze stargetowane adresy! Tylko sobie pomyśl: sam wdrożyłem znajomemu program partnerski o czym pisałem tutaj. Mógłbym do tych osób wysłać email z reklamą swojego programu partnerskiego. W końcu to nie są bylejakie osoby. Są to osoby, które w innym programie partnerskim miały minimum jedną wypłatę, więc tacy partnerzy są najbardziej wartościowi! (zazwyczaj w każdym programie partnerskim na 100 osób jedna, dwie, góra kilka coś robi, reszta to tylko martwe dusze).

Dlatego też zastanów się, czy Ty pisząc maile również nie piszesz „grupowych” mailii, bo może się okazać, że to jest spory błąd

2 komentarze to “Jak nie wysyłać mailii?”

  1. keisho napisał(a):

    Błędy jak opisany powyżej są chyba wynikiem nieznajomości zasad działania poczty przez osoby obsługujące PP bo nie sądzę że to było działanie celowe. Z drugiej jednak strony, zakładając że informacje tego typu rozsyła automat a nie pani księgowa która dostała na karteczce spis adresów, to twórców takiego oprogramowania powinno się wieszac 🙂
    Swoją drogą ciekawa statystyka dotycząca aktywności uczestników PP. Czy każda branża jest jednakowo zaniedbywana przez partnerów? czy może są jakieś, które wybijając się ponad przeciętną?

  2. Damian Daszkiewicz napisał(a):

    Chyba każda. W jakim PP bym nie miał bogatej struktury poleconych to i tak sam zarabiam więcej niż owa struktura