Moja opinia o serwisie Czas Na E-Biznes

Często ludzie na różnych forach się pytają, czy warto wykupić abonament w serwisie Czas Na E-Biznes. Padają wtedy różne opinie zazwyczaj skrajnie zachwalające serwis jak i te skrajnie zniechęcające. Oczywiście prawda leży po środku, ja natomiast postaram się napisać co sądzę o tym serwisie. Moja opinia nie będzie ani skrajnie zachwalająca, ani skrajnie zniechęcająca.

Dużo osób twierdzi, że w serwisie jest mało nowych materiałów, więc szkoda pieniędzy na abonament. Tak to prawda, jakoś dawniej było więcej artykułów. Zresztą jeśli chcesz kupić abonament to i tak na początku będziesz miał dostęp do ogromnej bazy artykułów a mała ilość pojawiających się nowych materiałów może być powodem do nie przedłużenia abonamentu a nie do nie kupienia abonamentu. Ostatnio jednak widzę, że Piotr Majewski coś jednak robi gdyż pojawia się trochę więcej nowych materiałów.

Kolejnym aspektem jest forum. Niby ludzie narzekają, że forum nie tętni życiem tak jak dawniej, ale codziennie się pojawiają jakieś wypowiedzi. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w życiu forum poznałem sporo ciekawych osób. Często się okazuje, że nawiązuję jakąś współpracę z tymi osobami. Przykładowo nie wdrożył bym Programu Partnerskiego dla firmy Ententa gdyby nie fakt, że właścicielowi Ententy moje usługi poleciła osoba aktywnie uczestnicząca w życiu forum 🙂 Oprócz tego dość dużo drobnych zleceń wykonałem właśnie dla znajomych z forum. Jednak aby być zauważonym nie można siedzieć bezczynnie, trzeba się wypowiadać na forum, aby ktoś zdążył Ciebie zauważyć. Ostatnio z kolei potrzebowałem podwykonawcę do pewnego projektu (nie jestem grafikiem). I o dziwo zadzwoniłem do osoby, z którą utrzymywałem od jakiegoś czasu kontakt a tą osobę poznałem dzięki forum 🙂

4 komentarze to “Moja opinia o serwisie Czas Na E-Biznes”

 1. Krzysztof Lis napisał(a):

  Mam podobne odczucia. Z abonamentu zrezygnowałem rok temu w sierpniu, po dwóch latach subskrypcji. Dlaczego? Bo nie pokazywały się nowe artykuły a sam dostęp do forum nie był wart dla mnie tych pieniędzy.
  Ale do dziś leży na półce segregator z podrukowanymi artykułami CNEB. Nie zaprzeczę, że z wiedzy tam „kupionej” skorzystałem.

 2. Piotr R. Michalak napisał(a):

  Cóż, co do Merytorium i CNEB to można powiedzieć, że jest to zbiór dość unikalnej wiedzy, pisanej w prosty i ciekawy sposób. Warto się tam zapisać przynajmniej na jakiś czas.

  Faktycznie, nie pojawiały się tam przez długi czas nowe artykuły – teraz się pojawiają, jednak ja już mam wrażenie, że wyrosłem z wiedzy podawanej w CNEBie. Artykuły wydają mi się coraz mniej odkrywcze, mniej ciekawe, mniej ambitne.

  Jest to jednak strona świetna na początek – jednak po pewnym czasie znamy tę szkołę, większość rzeczy już wiemy i jest to znak, że należy szukać dalej. Ale warto „przejść” przez CNEB. Bardzo wiele zawdzięczam temu serwisowi.

  Co do Merytorium (forum) to jest to świetne miejsce na poznawanie nowych ludzi. Również do pewnego czasu, bo środowisko jest nieco hermetyczne.

  Choć przyznam, że poznałem tam nawet ostatnio moją przyszłą wspólniczkę, z którą otwieramy nową spółkę kapitałową (o ile jeszcze szczęście dopisze:)).

  Zatem serwis polecam, każdy kto ma biznes w Internecie powinien przynajmniej wypróbować CNEB i Merytorium. Ja również zdecydowałem się dopiero po kilkudniowej darmowej próbie, którą parę lat temu wygrałem w konkursie u Piotra Majewskiego.

 3. shrew napisał(a):

  Ja mam odczucia następujące – masa osób, które kojarzę z Merytorium pisze do mnie i czyta mojego bloga. A ja nawet słowem się nie odezwałam na tym forum. Ktoś tam ze dwa razy wstawił mój link, ale po statystykach nie zauważyłam jakiegoś wielkiego wchodzenia.

  Jestem zdania, że w danej branży można zostać znalezionym i znaleźć bez tego forum, bo branża jest mała, ludzie chodzą po linkach i znajdą Cię sami. Przynajmniej w moim przypadku tak jest.

 4. Adrian Kołodziej napisał(a):

  Korzystałem z CNEB.pl W sumie kupiłem dostęp bo Piotr organizował wyprzedaż i dawał gratis płyty, taki dobry chwyt aby mnie pozyskać. Dużo artykułów jest przestarzałych, ale są i perełki. Jeśli ktoś nie miał jeszcze dostępu do CNEB polecam.