Maniak.pl – profesjonalizm adminów

Kiedyś, kiedy hosting Maniak.pl należał do Złotych Myśli założyłem konto. Jednak konto było tak badziewne, że po około 40 dniach domene przepiąłem na inny serwer (właściciel Złotych Myśli zanim zajął się ZM miał jeszcze inny hosting, który również mu się nie udał). Obecnie Maniak jest po 2 albo po 3 zmianach właściciela. Wczoraj dostałem mail, który dosłownie mnie rozwalił…

Miło mi poinformować, że na mocy porozumienia zawartego 21 kwietnia 2007r. pomiędzy firmami Etin i Grupa Adweb, wszystkie prawa i obowiązki wynikające z umów i regulaminu świadczenia usług webhostingowych przechodzą na serwis 2BE.PL.

W związku z rozpoczętym procesem przenoszenia Państwa konta na serwery 2BE.PL prosimy w ciągu najbliższych 24 godzin ściągnięcie i zachowanie kopii plików e-mail, które do tej pory spłynęły na adresy mailowe obsługiwane przez Etin.Pl ponieważ zmiana serwera spowoduje utratę archiwum poczty.

Po pierwsze 24 godziny to zdecydowanie za mało. Przecież mamy okres wakacyjny, ktoś może teraz być nad morzem a jak wróci to będzie miał super niespodziankę. I proszę nie myśleć, że się czepiam. Dużo osób nie ściąga poczty na komputer (np. Outlook Express, The Bat) tylko korzysta z webmaila i trzyma pocztę na serwerze (początkowo uważałem to za nielogiczne i niewygodne, ale dzięki temu poczta jest dostępna na każdym komputerze).

Nie wiem kto wymyślił czyszczenie kont. Ba nie wiem kto był takim geniuszem, że wymyślił to w środku wakacji i na dodatek dał tylko 24 godziny czasu. Taka twórcza osoba nie powinna się zajmować niczym bardziej odpowiedzialnym niż zbieranie plonów rolnych

4 komentarze to “Maniak.pl – profesjonalizm adminów”

 1. Darek Puzyrkiewicz napisał(a):

  Nie martw się. Ja też dostałem tego maila, tylko 3 miesiące temu! Dwa miesiące trwało te 24 godziny 😉 Dopiero kiedy maniak prawie całkowicie przestał działać, po mojej interwencji faktycznie przenieśli te konto. A aktywne stało się dopiero po zmianie przeze mnie DNSów.

 2. Arkadiusz Podlaski napisał(a):

  Nie trzeba wyjeżdżać nad morze. Wystarczy w jeden wieczór nie włączyć komputera 😀 Dla mnie takie coś to po prostu kpina.

 3. Damian Daszkiewicz napisał(a):

  Darek – ja konto na maniaku założyłem ponad rok temu (już kiedyś nawet odpisywałem na ich mail, że mogą sobie je skasować). Jednak 3 miesiące temu nie dostałem takiego maila.

  Konto na maniaku założyłem po to, aby wrzucić jeden serwis (a przy okazji sprawdzić jak chodzi bo nie lubię promować produktów, których nie znam).

  Arek – te 24h to faktycznie kpina. Wystarczy popatrzeć na poziom polskich internautów – są osoby zaawansowane a są też takie, które korzystają tylko z webmaila (a z internetem sobie ciężko radzą) i nie sądzę, aby takie początkujące osoby w 24h znalazły pod ręką kogoś zaawansowanego kto wytłumaczy im jak ściągnąć pocztę np. za pomocą Outlook Expressa (można ewentualnie w 24h zrobić porządki tj. skasować stare maile, ważniejsze wyeksportować do plików TXT ale jak ktoś ma kilkaset mailii w skrzynce to tego w 1 dzień nie zrobi).

  I wcale nie trzeba na 1 dzień nie włączać komputera – przecież są takie osoby, które z internetu korzystają np. raz w tygodniu

 4. Marcin Godlewski napisał(a):

  Ja z tego nigdy nie korzystałem…natomiast korzystam z Bata ale z opcja pozostawienia maili na skrzynce…w razie czego zawsze mam je na serwerze 🙂

  24h – wolne żarty…a czy nie mogą po prostu wszystkiego skopiować? Przy okazji polecam pocztę gmail…fenomenalna, korzystam od samego początku!