Warto pisać darmowe ebooki

W roku 2005 napisałem bardzo krótkiego ebooka: Co to jest cron. Ebooka wrzuciłem na swoją stronę i prawie o nim zapomniałem. W ebooku oprócz wiedzy jest odnośnik do mojej strony WWW. Dzięki temu ebook reklamuje moją stronę (jeśli ktoś wyśle ebooka swojemu znajomemu to ten znajomy oprócz treści zobaczy adres mojej strony WWW).

Dzisiaj dostałem bardzo ciekawy email od redaktora z czasopisma PHP Solutions w którym poproszono mnie o zgodę na zamieszczenie ebooka na płycie CD zamieszczonej do czasopisma. Dodatkowo w emailu pojawiło się pytanie, czy nie chciałbym napisać jakiegoś artykułu.

Jednak to nie wszystko. W następnym emailu poproszono mnie o podanie mojego adresu gdyż w zamian za zgodę na publikację ebooka na płycie CD dostanę za darmo czasopismo 🙂

Podsumowując: napisałem krótkiego ebooka w którym opisałem dość krótkie ale praktyczne zastosowanie crona. Dzięki temu zyskałem:

  • reklama mojej strony poprzez link w ebooku
  • darmowe czasopismo
  • propozycja współpracy (napisanie artykułu)
  • dodatkowa reklama – ebook będzie na płycie CD w czasopiśmie

One Response to “Warto pisać darmowe ebooki”

  1. shrew napisał(a):

    Eeee, nasze ebooki też były u nich na płytach (pisali do nas w tej sprawie). Faktycznie fajnie, ale bez szału, bo jednak jest to pismo niszowe.