Jak walczyć ze SPAMem na GG?

Czasami dostaję SPAM na gadulca. Niestety, ale jest to najpopularniejszy komunikator, więc jestem zmuszony go używać (raczej ciężko przekonac wszystkich dookoła, że GG jest Be a np. Tlen cacy). Za to na pocieszenie dodam, że od 2003 roku nie korzystam z oryginalnego klienta GG, tylko z Mirandy. Powracając do głównego wątku: w GG każda kolejna osoba ma kolejny numer. W Tlenie przykładowo każdy wybiera sobie login. Jeśli ktoś ma np. numer X, to mozna wysyłać wiadomości do numerów GG z zakresu np. X-10000 do X-1 (w przypadku Tlena gdzie nie ma numerków tylko są loginy Spammer ma utrudnione zadanie). No ale dobra rozgadałem się na tematy ogólne a chciałbym napisać o czymś ważnym: jak walczyć z takim SPAMem.

Jako SPAM otrzymuję np. zachętę do kupna czegoś w jakimś sklepie internetowym objętym Programem Partnerskim (np. ostatnio ktoś polecał kredyty i wysłał link partnerski do Bankiera). Ponieważ to był ewidentny SPAM więc zrobiłem zrzut ekranu i wysłałem go do odpowiedniej osoby (nawet dostałem po kilku dniach podziękowanie za zgłoszenie). I wcale nie czuję się jak kablarz. Jestem z siebie dumny, bo dzięki mnie jakiś spammer dostał kopa w d*pę. Jeśli taki spammer raz, drugi dostanie kopa to w końcu zrozumie, że nie opłaca się spamować. A ja będę mógł w spokoju korzystać z komputera bez obawy, że jakiś spammer ukradnie kilka sekund mojego cennego czasu.

Podsumowując: jeśli ktoś wysyła SPAM (wcześniej się upewnij, czy np. nie zapisywałeś się na jakiś newsletter, albo czy ten ktoś z GG to jakiś kolega z podstawówki, którego numer dawno temu wywaliłeś z kontaktów) to jak najbardziej należy go podkablować. Utrudniając życie spammerom wpływamy na zwiększenie jakości własnego życia 🙂

Comments are closed.