Czy wiesz jakie jest najskuteczniejsze narzędzie w e-biznesie?

Kilka dni temu w ofercie firmy Ententa pojawił się nowy produkt: FUMP. Jest to bardzo ciekawe narzędzie pozwalające zwiększyć dochody dowolnego e-biznesu. Otóż FUMP umożliwia wysyłanie wiadomości w określonym czasie od zapisania się na newsletter. FUMP robi to automatycznie dbając o to, aby każdy dostał wiadomości w odpowiedniej kolejności w odpowiednim czasie. Oprócz tego FUMP umożliwia wysyłanie wiadomości natychmiast (jako zwykły mailing).

FUMPa można wykorzystać do tworzenia różnych kursów internetowych. Przykładowo można zdefiniować 10 wiadomości, każda wysyłana kolejnego dnia. W takich wiadomościach będą kolejne lekcje danego kursu. Jak taki kurs może zwiększyć dochody w e-biznesie? Podam prosty przykład: załóżmy, że sprzedajesz przez internet narzędzia dla majsterkowiczów. Możesz napisać prosty kurs w którym opiszesz, jak wykonać różne rzeczy zamieszczając wartościowe porady. Np. w lekcji „Jak zrobić taboret” możesz opisać w jaki sposób wbijać gwoździe, aby były mniej widoczne. Oczywiście na końcu każdej wiadomości wypada napisać, że wszystkie narzędzia potrzebne do wykonania danej rzeczy można kupić w Twoim sklepie internetowym 🙂

Zauważ, że w ten sposób reklamujesz swój sklep internetowy, ale w sposób nienatarczywy. Mało taki kurs jeśli będzie zawierał wartościowe informacje może być polecany innym osobom przez Twoich klientów, więc wygląda to tak, jakby klienci sami reklamowali Twój biznes 🙂 Należy jednak tutaj zadbać o to, aby kurs był wartościowy (zawierał jakieś cenne informacje, np. jak wykonać jakąś czynność, która komuś może sprawiać problemy lub aby zawierał jakieś cenne wskazówki ułatwiające pracę). Przewaga takiego kursu nad np. ebookiem jest taka, że łatwiej komuś przeczytać codziennie przez 10 dni po 2 strony tekstu, niż od razu zabrać się za czytanie 20 stronicowego ebooka. Oprócz tego zbierasz adresy e-mail swoich klientów. Klient który zapisze się na kurs nawet po otrzymaniu wszystkich lekcji dalej będzie na Twojej liście, dzięki czemu będziesz mógł np. raz na pół roku poinformować klienta o wyprzedaży 🙂

To tylko jeden z pomysłów na wykorzystanie wielokrotnych autoresponderów. Więcej znajdziesz w darmowym ebooku mojego autorstwa: Najskuteczniejsze narzędzie w e-biznesie (270 KB)

FUMP ma pewną przewagę nad innymi autoresponderami otóż większość podobnych produktów jest dość drogich (co jest szczególnie uciążliwe dla małych firm lub osób prywatnych). Konkurencyjne produkty wymagają opłacania comiesięcznego abonamentu, natomiast za FUMPa płaci się tylko raz i można go używac dożywotnio. Jest to spowodowane tym, że konkurencyjne autorespondery są instalowane na serwerach usługodawców, natomiast FUMPa należy zainstalować na swoim serwerze (być może instalacja jest troszkę trudniejsza niż założenie konta w autoresponderze udostępnianym przez innych usługodawców, ale z drugiej strony masz pewność, że nikt inny nie będzie miał dostepu do Twoich adresów e-mail). I co najważniejsze w FUMPie można założyć dowolną ilość kont (FUMP może obsługiwać kilka różnych kursów).
Więcej informacji o FUMPie znajdziesz na tej stronie (zamawiając FUMPa z tego linka płacisz 177.30 zł zamiast 197,00 zł!)

One Response to “Czy wiesz jakie jest najskuteczniejsze narzędzie w e-biznesie?”

  1. Piotr napisał(a):

    Podejrzałem to narzędzie i chyba się zdecyduję na jego zakup…
    Szukam czegoś co pomoże usprawnić sprzedaż i marketing moich produktów.