Nie skupiaj się na jednej rzeczy!

W tym krótkim wpisie chciałem poruszyć temat jakim jest dywersyfikacja. Otóż pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z Programem Partnerskim Google AdSense. Dolar wtedy kosztował 3,22 zł, a dzisiaj jest wart ledwo 2,20 zł. Czyli spadł o ponad 30% (!). Gdybym się skupił tylko na PP Google Adsense, to moje zarobki by spadły o 30% (pomijam fakt, że z czasem moje strony odwiedza coraz więcej osób, więc jest więcej kliknięć w reklamy). Dlatego nie warto skupiać się na jednej rzeczy. Być może spadek dochodów o 30% nie jest straszny, ale pomyśl sobie co by było, gdybym się skupił tylko na Google AdSense a tu nagle Google by zrezygnowało z programu AdSense – zostałbym wtedy na lodzie.

Tak więc zachęcam do skupiania się na kilku rzeczach jednocześnie (ale nie należy przesadzać, gdyż zbytnie rozdrobnienie się też nie jest najlepszym pomysłem!)

3 komentarze to “Nie skupiaj się na jednej rzeczy!”

  1. Darek napisał(a):

    Zgadzam się. Zarówno trzymanie się kurczowo jednego programu jak i rozdrabnianie się jest nieopłacalne. Najlepiej jest mieć kilka tematów na których chce się skupić i które się lepiej zna i pod te tematy dobierać programy partnerskie. Dla mnie adsense jest też jednym z programów ale nie jedynym.

  2. shrew napisał(a):

    Wiesz, zawsze możesz wstrzymać wypłaty i czekać aż dolar pójdzie w górę. 🙂

  3. Damian Daszkiewicz napisał(a):

    Shrew – niektórzy tak mówili, jak dolar był po 2,50 😉 Teraz jest po 2,20 i raczej się nie zasnosi, aby poszedł w górę