Zwracaj uwagę na ortografię

Dzisiaj w dobie powszechnego dostępu do internetu zanika umiejętność poprawnego pisania. Sporo osób pisze np. niechlujne e-maile (z licznymi błędami ortograficznymi, bez poprawnie ułożonych zdań i w taki sposób, że nie zawsze wiadomo o co komu chodzi). Dlatego musisz zwracać uwagę na poprawną polszczyznę. Nie tłumacz się jeśli jesteś dyslektykiem: każdy dobry edytor tekstów posiada moduł sprawdzania pisowni (osobiście uważam, że jeśli ktoś pisze e-maila z licznymi błędami ortograficznymi i jeszcze się tłumaczy, że jest dyslektykiem to dla mnie taka osoba jest …za głupia, aby korzystać z komputera 😉

Na koniec jeszcze jeden argument przemawiający na korzyść pisania bez błędów ortograficznych. Często mi się zdarza, że dostaję jakąś (mniej lub bardziej ciekawą) ofertę współpracy. Jeśli kogoś nie znam, to jak myślisz, po czym ocenię potencjalnego współpracownika?? Po pierwsze mogę sprawdzić np. portfolio tej osoby. Po drugie: jeśli widzę, że dana osoba robi więcej błędów ortograficznych niż jest wyrazów w e-mailu to od razu przestaję uważać daną osobę za profesjonalistę.

2 komentarze to “Zwracaj uwagę na ortografię”

  1. fation napisał(a):

    masz rację, umiejętność szybkiego, bezbłędnego pisania na klawiaturze powinna cechować każdego dobrego Internautę. Na szczęście można używać też korekty błędów w przeglądarce 🙂

    ufff bezbłędnie napisałem 🙂

  2. Jarek napisał(a):

    Bardzo podoba mi się ten wpis. Bardzo też cenię sobie ludzi, którzy przykładają się do tekstu (przekazu) , którym się akurat posługują.
    Myślę, że między innymi w ten sposób wyrażany jest szacunek w stosunku do odbiorców przekazu. Znam jednego „biznesmena”, działającego w e-biznesie, ale jego teksty mają dużo do życzenia przez to traci w moich oczach (i nie tylko w moich).