Chwalę home.pl

3 miesiące temu wykupiłem konto na home.pl na które przeniosłem tego bloga. Wcześniej blog był hostowany na serwerze WEBD.pl, ale stwierdziłem, że zasługuję na coś lepszego (firma WEBD.pl oferuje jedne z lepszych serwerów w swojej klasie cenowej, jednak ja jestem dość wymagającym użytkownikiem i zaczęły mnie denerwować coraz częstsze drobne awarie).

Przeniosłem bloga na home.pl. Okazało się, że nie chodzi. Napisałem maila z pytaniem do home.pl z prośbą o sprawdzenie dlaczego blog nie chodzi (zasugerowałem że blog prawdopodobnie nie chodzi z powodu dziwnych ustawień kompresji GZIP). Okazało się, że przyczyna nie działania bloga była zupełnie inna (nawaliła jedna z wtyczek). Mało tego – admini home.pl sami zdiagnozowali usterkę i poinformowali która wtyczka nie działa!!

Tak dobrej obsługi klienta na pewno nie znajdziesz wśród „tanich hostingów”. Fakt, że „przepłaciłem” hostując swoje serwisy w home.pl, ale dla mnie ważniejsza jest jakość jak cena.

10 komentarzy to “Chwalę home.pl”

 1. Jacek napisał(a):

  Odziedziczyłem jeden serwis hostowany w webd.pl i również zamierzam go przenieść, ale nie do Home, tylko do Kei.pl. Na razie z nimi mam najlepsze doświadczenia.

 2. Ebiznesmen napisał(a):

  No! Już zastanawiałem się co się stało, że tak szybko blog Ci chodzi 🙂 a tutaj proszę jednak home.pl
  Jako czytelnik bloga mogę napisać DZIĘKI BOGU. Pamiętam jak przed kilkoma miesiącami czekałem po kilka-kilkanaście minut na załadowanie się tego bloga.
  Sam też korzystam z home.pl – mają anielską cierpliwość, super szybkie czaty, odpowiedzi na e-maile, nie to co w nazwa.pl, która jest taka sama pod względem kosztów…
  Jeżeli zatem ktoś dopiero zaczyna przygodę z e-biznesem polecam mu tylko home.pl, chociaż fakt – są drodzy.

 3. Krystek napisał(a):

  No, z tym, że Home.pl jest najlepsze to bym nie przesadzał. Zawsze gdy chcę się dowiedzieć czegoś o firmie hostingowej (np. jak traktuje klentów) to zaglądam na fora dyskusyjne poświęcone hostingom (m.in. na http://www.webhostingtalk.pl). Wielu ciekawych rzeczy można się z nich dowiedzieć.

 4. Ebiznesmen napisał(a):

  Krystek – to napisz co Ty polecasz!

 5. Krystek napisał(a):

  Chociażby Kei.pl, które polecał poprzednik. Znajomy prowadzi niekomercyjny serwis, który generuje kilkadziesiąt GB ruchu i za który sam płaci. Inni hostingodawcy (także Home) gdy usłyszeli jakie serwis ma wymagania odrzekli, że nie będą go hostowali a w Kei są elastyczni.

 6. Wiola napisał(a):

  Witam!

  Od kilku lat korzystam i z Home.pl i z Kei.pl. Różne mam doświadczenia. Kilka serwisów stoi na jednym i kilka na drugim. Jeden serwis, największy stał na Kei, stwierdzili, że generuje zbyt duży ruch i wypowiedzieli nam umowę, nie odpowiedzieli na pytanie, co powoduje ten ruch, mimo, że strona ma już ładnych kilka lat i nigdy (wcześniej na Home) nie było takich problemów. Teraz z powrotem stoi na Home i nic się nie dzieje, natomiast w tym przypadku mam wrażenie, że Kei widząc, że to duży serwis firmowy chcieli na nas wymusić zakup serwera dedykowanego za sumę z kosmosu, bo też wciąż nam go polecali. Poza tym jednym przypadkiem, odnośnie innych serwisów jestem bardzo zadowolona z obu hostingów, choć Home chodzi troszkę wolniej, natomiast serwer na Home za 366 zł brutto ma 1GB a na Kei 10GB za tę samą cenę to wyraźnie lepsza oferta i powtórzę, Kei chodzi szybciej.

  Pozdrawiam serdecznie.

 7. Wanda napisał(a):

  Home.pl to przyzwoita firma. Miałam 2 włamania na ftp. Oba skończyły się modyfikacją plików w wyniku czego wyszukiwarka Google napietnowała wyniki wyszukiwania informując że „ta strona zawiera alementy nievbezpieczne dla twojego komputera”. Pochwalę home.pl za to że pomogli mi zdiagnozować źródło włamania, oraz doprowadzili serwer do pierwotnej postaci. A co złego ? Ich robot przeszukuje codzienie wszystkie pliki widać to w logu i nie wykrywa doklejonego prostego skryptu javascript. Nie korzystam z ich wyszukiwarki i mam nadzieję, że ten bezczynny robot nie zmniejsza mojego limitu transferu :):):).

 8. lunat napisał(a):

  Ja też kilka miesięcy temu zmieniłem Active24 na home.pl i jestem zadowolony. Co prawda w Active miałbym dużo większy limit transferu, ale narazie nie jest mi potrzebny duży limit 🙂
  W Home.pl podoba mi się panel administracyjny, dużo lepszy niż ten z Active i rozbudowana pomoc i dokumentacja online z ciekawymi informacjami.
  Dzięki pomocy na stronie Home.pl poznałem Mod_rewrite 🙂

 9. Maciek napisał(a):

  Ja w sumie też jestem zadowolony z home.pl. Brak GZipa załatałem wg instrukcji na tej stronie http://gzip-w-home-pl.blogspot.com/ i działa wszystko elegancko.