Drukowanie druków pocztowych – paradoks

PP MapaZdrowia rozwija się coraz dynamiczniej. Od dłuższego czasu właściciel ma problemy z ręcznym wypełnianiem druków pocztowych (ponieważ liczba zamówień rośnie, więc ręczne wypełnianie druków zajmuje coraz więcej czasu). Najgorszy jest fakt, że większość zamówień jest za pobraniem (a więc trzeba wypełnić zarówno druk na paczkę jak i druk wpłaty na konto). Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja, gdy klient składa zamówienie za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości (czyli może w obecności listonosza otworzyć paczkę, sprawdzić czy zawartość paczki zgadza się z tym, co zamówił) – wtedy trzeba dodatkowo wypełnić trzeci druk.

Ręczne wypełnianie druków jest dobre na krótką metę – gdy się wysyła 2-3 zamówienia dziennie. Gdy tych zamówień jest więcej, automatyzacja tego procesu jest wręcz koniecznością!

Od pewnego czasu rozglądamy się za jakąś aplikacją do drukowania druków pocztowych, która ma możliwość importu informacji o klientach z zewnętrzego źródła (np. baza danych, plik). W pewnym momencie natrafiliśmy na pewien dość znany program (nie jest to jakiś programik sprzedawany na allegro za kilkanaście złotych, tylko dość znany program kosztujący kilkaset złotych). I co się okazało? Program nie posiada możliwości drukowania druku sprawdzenia zawartości. Ponieważ program spełnia inne nasze wymagania, więc skontaktowaliśmy się z autorami programu z pytaniem kiedy owy druk będzie wdrożony. I co się okazało?? Firma która oferuje ten program wogóle nic nie wie o takiej usłudze jak sprawdzanie zawartości (pomimo, że ta usługa funkcjonuje już ponad rok czasu!!). Trzeba było wysłać im zeskanowany druk, aby wiedzieli, jak on wygląda (!). Dla mnie to jest porażka: pisać program, który ułatwia życie osobom korzystającym z usług Poczty Polskiej i nie wiedzieć jakie usługi oferuje poczta!! Najciekawsza była odpowiedź na e-mail w którym został wysłany zeskanowany druk sprawdzenia zawartości:

Witam
W chwili obecnej nie posiadamy takiego druku. Powiem szczerze pierwszy raz się spotykam z tego typu wydrukiem. Nie mogę w tej chwili odpowiedzieć kiedy taki druk znajdzie się w naszym programie. Jeżeli od większości naszych klientów taki druk będzie wymagany na pewno powstanie.

Dla mnie to jest istny kabaret!

Jeśli korzystasz z jakiejś ciekawej aplikacji do drukowania druków pocztowych (nie interesuje nas drukowanie danych na oryginalnych drukach poczty polskiej przy pomocy drukarki igłowej) z opcją importu danych z zewnętrzego źródła, to proszę daj cynk w komentarzu!

One Response to “Drukowanie druków pocztowych – paradoks”

  1. Darek napisał(a):

    a czy nie prościej jest używać tej stronki: http://www.druczki-pocztowe.pl 🙂