Gadu-Gadu a ochrona danych osobowych

Kilka dni temu przeczytałem ciekawy artykuł: Gadu-Gadu utrudnia usunięcie swoich danych? Tak się składa, że dzisiaj dołożę swoje 3 grosze do tego artykułu 🙂 Otóż postanowiłem sobie założyć nowy tymczasowy numer GG (aby móc wygodnie z nowego laptopa na starego wysyłać jakieś krótkie informacje np. linki). I tutaj pojawiła się ciekawa niespodzianka….

Otóż jak wiadomo jeśli ktoś od dłuższego czasu nie używa swojego numeru GG to jest on kasowany i „wraca do obiegu”. Nie ma w tym nic złego dzięki temu nowi użytkownicy GG cieszą się krótkim numerem GG. Podobnie wygląda sprawa z numerami telefonów komórkowych. Tak więc został mi przydzielony numer GG, który kiedyś był przez kogoś używany. I tutaj pojawiła się ciekawa niespodzianka: po zalogowaniu się zauważyłem, że w katalogu publicznym są wpisane dane osobowe pewnego mężczyzny (imię, nazwisko, miejscowość). Oczywiście usunąłem „cudze” dane z katalogu publicznego (gdyż teraz jest to mój numer GG) jednak zastanawia mnie pewien fakt: dlaczego gdy numer GG wraca do obiegu nie są kasowane dane z katalogu publicznego??

One Response to “Gadu-Gadu a ochrona danych osobowych”

  1. precelik napisał(a):

    Jeśli używasz opery proponuję zamiast gg spróbować z synchronizacją – z tego co wiem jest taka mozliwosć. Synchronizacja zakładek, notatek itd. podobno bardzo fajna rzecz.