Dyskretny urok skutecznej prezentacji

Miesiąc temu w wydawnictwie OnePress ukazała się książka Sekrety Skutecznych Prezentacji Multimedialnych, której autorem jest Paweł Lenar. W krótkim czasie książka stała się bestsellerem. Ponieważ znam autora, postanowiłem przeprowadzić z nim krótki wywiad. Muszę się przyznać, że ta wiedza jest również dla mnie interesująca, gdyż sam od czasu do czasu występuję publicznie i prowadzę prezentacje.

Co skłoniło Cię do napisania tej ksiązki?
Tematyką prezentacji interesuję się już od kilku lat. Brałem udział w licznych szkoleniach i kursach związanych z rozwijaniem osobistych kompetencji. Prowadziłem i uczestniczyłem w dziesiątkach prezentacji w Polsce i za granicą. Sporo czasu przeznaczam na czytanie literatury fachowej i konsultacje ze specjalistami. Postanowiłem napisać książkę "Sekrety Skutecznych Prezentacji Multimedialnych", ponieważ chciałem połączyć różne dziedziny wiedzy, których wspólnym mianownikiem jest sztuka prezentacji. Pozwoliło mi to, na stworzenie unikalnego poradnika, który może pomóc każdemu, kto chce rozpocząć swoją podróż po ścieżce prowadzącej do sukcesów w wystąpieniach publicznych i sztuce prezentacji.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z prezentacjami
Wszystko zaczęło się jeszcze w szkole średniej. Zauważyłem, że sposób w jaki nauczyciele prezentują materiał lekcji w dużym stopniu wpływa na stopień przyswojenia materiału przez uczniów. To mnie zainteresowało. Postanowiłem bliżej przyjrzeć się tej tematyce. Później sam zacząłem trenować wystąpienia publiczne i zdobyłem pierwsze doświadczenia praktyczne. Bardzo to polubiłem. Zainteresowanie przerodziło się w pasję i tak jest do dziś 🙂

Dla kogo jest ta książka?
Pisząc książkę nie kierowałem jej tylko do jednej konkretnej grupy docelowej. Książka pomoże każdemu, kto chce wzmocnić swoją wiedzę i umiejętności prezentacyjne. Jest to wiedza przydatna dla każdego komu zależy na tym, aby wiedzieć jak w praktyce przygotować i wygłosić skuteczną prezentację multimedialną. Skuteczna prezentacja to taka, która pozwala na realizację celu, który sobie wyznaczymy. Książka jest zbiorem pomysłów do wykorzystania od zaraz co wyróżnia ją z spośród innych, zbliżonych tematycznie pozycji.

Co możesz poradzić osobom, które mają przeprowadzić swoją pierwszą prezentację?
Po pierwsze, należy przygotować się na popełnianie błędów 🙂 To jest naturalne, że jeśli robimy coś po raz pierwszy, mogą pojawić się trudności; trzeba być na to przygotowanym. Drugim krokiem, będzie analiza audytorium i wyznaczanie celu prezentacji. Ważnym punktem przygotowań powinny być ćwiczenia, mające na celu odpowiednie przygotowanie psychiczne do wystąpienia.

Jakie kroki planujesz w najbliższym czasie? Czy chcesz pisać kolejne książki?
Tak, mam pomysł na kolejną książkę. W chwili obecnej powoli przygotowuję się do otwarcia przewodu doktorskiego. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie tematyką poruszaną w książce "Sekrety Skutecznych Prezentacji Multimedialnych" rozpocząłem prowadzenie szkoleń. Przygotuję też ofertę związaną z doradztwem i Coachingiem. Najbardziej cieszy mnie ogromne zainteresowanie tematyką, którą się zajmuję. Świadczy o tym, chociażby ciągle rosnące grono subskrybentów mojego darmowego biuletynu. Na biuletyn można zapisać się na stronie www.SekretyPrezentacji.pl

One Response to “Dyskretny urok skutecznej prezentacji”

  1. Mimic napisał(a):

    Nie wiem czy aż cała książka to nie za dużo na temat prezentacji (dla ludzi w biegu). Choć jakby na to nie patrzeć, wiedza przydatna, coraz większą rolę pełnią profesjonalne prezentacje. Skoro dobrze się sprzedaje, widać rynek uważa książkę za wartościową.

    Ciekawy wywiad 😉