Mój pierwszy wykład w ASBIRO :-)

Wstęp:
21 stycznia 2009 roku zawitałem w Warszawie w ASBIRO (Alternatywna Szkoła Biznesu i Rozwoju Osobistego). Prowadziłem zajęcia wspólnie z Pawłem Lenarem, właścicielem serwisu SekretyPrezentacji.pl.

Informacje ogólne:
Na początku pomysł wspólnego prowadzenia wykładów mi nie przypadł do gustu (okres przedsesyjny). Ale kilka dni przed wykładami zdałem sobie sprawę, że piątek mam wolny a w poniedziałek nie mam żadnego egzaminu ani zaliczenia, więc postanowiłem jednak pojechać. (Pomyślałem sobie, że okres przedsesyjny to jedynie wymówka, aby nie pojechać a później podobna okazja może się nie powtórzyć). I prawdę mówiąc źle nie było. Fakt, że cały weekend był mocno zwariowany – w piątek dojechałem do Radomia gdzie spałem w akademiku, w sobotę Kamil Cebulski nas zabrał do Warszawy (miał Radom po drodze) i przywiózł z powrotem do Radomia natomiast w niedzielę wróciłem do domu. Generalnie byłem mocno zmęczony, ale i zadowolony (prowadzenie wykładów sprawia mi ogromną frajdę i dało super pozytywnego kopa).

Atmosfera:
Atmosfera w ASBIRO była świetna. Zupełnie nie przypominała szkolnej czy uczelnianej atmosfery. Wydaje mi się, że atmosfera jest dużo lepsza niż na MJM’ach (pewnie dlatego, że w ASBIRO zajęcia odbywają się regularnie i grupa ludzi już się zdążyła poznać). Bardzo mi się spodobała postawa „uczniów” którzy na początku się ze wszystkimi witali (pozytywnie mnie zaskoczyło, jak przy stole rozkładałem sprzęt a tu podchodzili „uczniowie” i się ze mną witali). Z kolei wykłady były bardzo swobodne, często z sali padały pytania (czasami nawet nie do końca związane z tematem prowadzonego wykładu). Momentami wykłady przekształcały się w dyskusję, gdzie sporo osób dzieliło się swoimi doświadczeniami (coś takiego w szkole czy na uczelni jest niespotykane). Generalnie bardzo mnie to cieszyło, gdyż osoba która zadaje pytanie myśli, a dla wykładowcy chyba nie ma piękniejszego podziękowania niż aktywne uczestnictwo w wykładzie.

O czym mówiliśmy?
Na początku Paweł mówił o skutecznych technikach nauki (najbardziej mi się spodobało stwierdzenie, że człowiek rodzi się mądry a potem idzie do szkoły. Później ja mówiłem o Programach Partnerskich (mówiłem o tym, że PP są dobre dla osób, które chcą uzbierać pieniądze na swój pierwszy biznes jak również podałem zalety prowadzenia własnego PP). Następnie była przerwa obiadowa (podczas której były ciekawe dyskusje). Po obiedzie Paweł powiedział o sprzedaży i autoprezentacji a także o rozwoju osobistym. Po Pawle miałem wykład o bardzo marketingowym tytule: Najpotężniejsze narzędzie w e-biznesie (opowiadałem o inteligentnych autoresponderach). Na zakończenie Paweł powiedział o tym jak powinna wyglądać dobra prezentacja (w sumie to ten wykład był jakby esencją jego książki).

Na zakończenie podam kilka fotek, na których widnieję

Mój pierwszy wykład – mówiłem o Programach partnerskich

Wyglądam jak były prezeydent USA, ale na szczęście nikt we mnie nie rzucił butem 😉

Mój drugi wykład – mówiłem o inteligentnych autoresponderach

2 komentarze to “Mój pierwszy wykład w ASBIRO :-)”

  1. Mimic napisał(a):

    Gratuluję wykładu w ASBIRO 😉 Jakieś materiały mógłbyś umieścić?

  2. Damian Daszkiewicz napisał(a):

    Slajdy są dostępne na stronie http://asbiro.damiandaszkiewicz.pl

    Ale nie wiem, czy mają one wartość dla osób, które nie były na wykładzie, gdyż slajdy są raczej takim spisem treści dla mnie, abym wiedział co mam mówić 😉

    Niestety, ale nie było kamery (szkoda) jednak prawdopodobnie będę te same prezentacje wygłaszał jeszcze w Katowicach i Poznaniu, więc jest sznasa, że się skombinuje jakąś kamerę.