EscapeMagazine – jeden z ciekawszych PP

W tym wpisie chciałbym polecić wydawnictwo EscapeMagazine. Zajmują się oni wydawaniem e-booków. Są świetną przeciwwagą dla znanych wszystkim ZłotychMyśli (nie ma nic lepszego niż istnienie konkurencji, gdyż wtedy oba wydawnictwa muszą się bardziej starać).

Dlaczego polecam EscapeMagazine? Po pierwsze: mają w ofercie ciekawe (i często dość niszowe) e-booki. Np. ja napisałem dla nich e-booka PHP dla zielonych (i jak zobaczyłem masę pozytywnych opinii czytelników, to poprawił mi się humor na tydzień do przodu). W przeciwieństwie do ZłotychMyśli nie skupiają się na e-bookach dotyczących motywacji i rozwoju osobistego (ile można tego czytać?)

Po drugie: zawsze mogę liczyć na pomoc (mam dość dobry kontakt z właścicielką serwisu).

Po trzecie: oferują dość dobre narzędzia dla partnerów. Można wygenerować kilkanaście darmowych e-booków z własnym linkiem partnerskim a także darmowe fragmenty do płatnych e-booków. Nie jest to jakaś nowość, ale w przeciwieństwie do konkurencji oferują również możliwość założenia własnej księgarni z e-bookami! Jeśli znasz choć trochę PHP (a jeśli nie znasz, to możesz poznać gdy kupisz mojego e-booka) to bez problemu postawisz własną księgarnię. Zmodyfikowałem udostępniany przez nich skrypt (skrypt jest dość ubogi – musiałem dorobić sporo rzeczy, ale może to i dobrze, bo gdyby był rozbudowany to ciężko by było rozczytać owy skrypt). Po około miesiącu od postawienia własnej księgarni z e-bookami zacząłem częściej otrzymywać e-maile z tytułem: „Zakup z Twojego polecenia”. Nie muszę mówić o tym, że własny sklep z e-bookami może też stanowić świetne zaplecze pozycjonerskie (ale nie można przesadzać i pakować po 50 linków na każdej podstronie, gdyż wtedy może się okazać, że nasz sklep zostanie deaktywowany przez wydawnictwo).

Jeśli chcesz postawić własny sklep z ebookami, zapoznaj się z tym wpisem na blogu Tomka Urbana. Co prawda opisuje on jak ulepszyć skrypt sklepu udostępnianego przez ESCPartners, ale jeśli znasz PHP, to na podstawie owego opisu dasz sobie radę z sklepem udostępnianym przez EscapeMagazine.

Na koniec pragnę poinformować o dwudniowej promocji. Pięć najlepiej się sprzedających e-booków zostało przecenionych o 50%

Comments are closed.