Jak walczyć ze SPAMem na forach internetowych, w księgach gości itp. ?

Dzisiaj publikuję bezpłatny 8 stronicowy raport mojego autorstwa „Jak walczyć ze SPAMem na forach internetowych, w księgach gości itp. ?„. Tytuł mówi o czym jest owa publikacja, więc nie będę lał wody. Miał to być artykuł w pewnym czasopiśmie, ale z pewnych powodów on się nie ukazał, więc aby moja praca nie poszła na marne postanowiłem przerobić artykuł na krótkiego e-booka.

Pobierz raport: PDF | ZIP (PDF + listingi w plikach TXT)

2 komentarze to “Jak walczyć ze SPAMem na forach internetowych, w księgach gości itp. ?”

  1. Mimic napisał(a):

    Bardzo fajny raport 😉 Widać że się napracowałeś. Co do spamu na forach, to trzeba mieć wyczucie co to znaczy zbyt wiele komentarzy, są czasami super aktywni userzy, którzy mogą przekroczyć ustalone normy.

  2. Kamil Brenk napisał(a):

    Ja z kolei używam sblam, na to kilka standardowych zabezpieczeń (sprawdzanie poprawności wprowadzanych danych, zgodność typów, zakresów danych, htmlentities, mysql_real_escape_string). Jeśli przetwarzam kod HTML od użytkownika to za pośrednictwem HTMLPurifier. Jeśli mam doczynienia z użytkownikiem anonimowym to obowiązkowo także CAPTCHA. Jak na razie nie czuję się zawiedziony przez którąś z powyższych metod. Choć obiecuję w najbliższych dniach przeczytać powyższą publikacje 😉