Projekt VideoWebmaster.pl

Będąc managerem PP MapaZdrowia muszę dbać o to, aby PP był jak najbardziej dochodowy. Urokiem bycia na prowizji jest fakt, że im więcej partnerzy zarobią, tym więcej ja zarobię. Tak więc mam bardzo silną motywację do tego aby PP działał jak najlepiej. Drugą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nikt mnie nie ściga do roboty i nie muszę pracować np. od 8 do 16 tylko wtedy kiedy chcę i ile chcę.

Powracając do głównego wątku. Otóż jak każdy człowiek jestem egoistą (i chcę zarabiać jak najwięcej). Aby zarobić jak najwięcej muszę coś zrobić, aby partnerzy zarobili jak najwięcej. I tutaj są dwa rozwiązania tego problemu:

  • Trzeba przyprowadzić jak najwięcej super-partnerów. Jest to świetne rozwiązanie, bo taki super partner nie zawraca głowy pytaniami tylko działa i zarabia. Niestety, ale takich partnerów nie ma zbyt wielu i zazwyczaj pracując w kilku innych PP nie mają czasu na to, aby zajmować się jeszcze jednym PP
  • Wyedukować partnera. To jest też dobre rozwiązanie bo przecież nikt się nie rodzi super-partnerem, każdy kiedyś jakoś zaczynał. Tak więc tutaj może się okazać, że łatwiej jest wyedukować 10 w miarę rozgarniętych osób, które będą zarabiać co miesiąc 100 zł, niż pozyskać super-partnera, który będzie zarabiał 1000 zł. Zaletą edukowania tych 10 partnerów jest fakt, że po jakimś czasie nie będą oni zarabiali 100 zł miesięcznie, tylko wskoczą na wyższy poziom i z miesiąca na miesiąc mogą zarabiać coraz więcej. Oczywiście nie każdy edukowany partner poprawnie się wyedukuje. No, ale kto nie próbuje, ten nic nie osiąga

No więc postanowiłem się skupić na edukowaniu partnerów. Każdy, kto zapisze się do PP zostaje automatycznie zapisany na e-mailowy kurs z moimi poradami. Jednak mój kurs jest dla niektórych dość trudny, gdyż piszę, aby zrobić mini-stronkę, ale nie każdy wie jak to zrobić. Dlatego postanowiłem zrobić kilka krótkich nagrań video w których prezentuję, jak się robi strony WWW.

Nagrania video mają wielką zaletę: są łatwiejsze do przyswojenia niż tekst pisany, bo „widać” jak wygląda dana czynność i nie trzeba się zastanawiać, czy daną czynność robimy dobrze, czy źle. A jest to szczególnie ważne dla osób totalnie zielonych, które nawet po przeczytaniu najprostszego zdania mają setki wątpliwości, czy na pewno dobrze je zinterpretowały. Wiem, może dla niektórych to brzmi dziwnie, ale hmmm sam nagrywając filmiki (nigdy wcześniej tego nie robiłem) pomimo obszernej wiedzy ogólno-komputerowej miałem wiele wątpliwości jak obrobić filmik itp. więc przypomniałem sobie, jak się czuje osoba, która poznaje coś totalnie nowego.

Nagrania postanowiłem zrobić jak najkrótsze, aby nie zanudzić. Poza tym lepiej oglądnąć jeden 3 minutowy filmik, przećwiczyć jedną rzecz zaprezentowaną na filmiku i zabrać się za oglądanie następnego filmiku, niż oglądać dwugodzinne nagranie (no i im dłuższy filmik tym dłużej potencjalny partner by odwlekał moment jego obejrzenia a mnie chodzi o to, aby jak najszybciej zaczął działać)

Oczywiście moje filmiki nie są profesjonalne, bo nagrywanie filmów to dla mnie nowa rzecz. No ale gdybym narzekał, że mam kiepski mikrofon i mój głos nie jest aksamitny, za dużo się jąkam, w trakcie wykonywania nagrania jak na złość „coś się na chwilę przywiesi” to bym nigdy nie nagrał filmików. Poza tym człowiek się uczy przez praktykę i aby kolejne filmiki były lepsze to trzeba po drodze nagrać trochę tych gorszych 🙂

Tak więc wszystkich, którzy chcą się nauczyć tworzyć proste strony WWW zapraszam na stronę VideoWebmaster.pl do oglądania filmików.

Comments are closed.