Czy można dostać jednocześnie prowizję pierwszego i drugiego poziomu?

Zastanawiałeś się kiedyś, czy za jedno zamówienie można dostać jednocześnie prowizję pierwszego i drugiego poziomu?

Pierwsza myśl jaka Tobie przychodzi to założenie w PP konta o loginie test1 a pod to konto zarejestrować konto o nazwie test2 i gdy ktoś coś kupi z polecenia konta test2 to dostajesz prowizję 1 poziomu (na konto test2) i prowizję drugiego poziomu na konto test1. Jednak w większości PP nie można posiadać dwóch kont (aczkolwiek zawsze to drugie konto można założyć na innego członka rodziny a w rzeczywistości Ty się nim posługujesz, co już jest zgodne z regulaminem, ale nieetyczne).

Jednak dzisiaj miałem ciekawszy przypadek. Otóż dostałem e-maila z Złotych Myśli o naliczeniu nowej prowizji. Zacytuję najciekawszy fragment:

Czyli po odjęciu kosztów druku, podatku VAT, przysługujących klientowi rabatów
oraz wykorzystanych złotych punktów
Otrzymujesz 4,07 zł
– prowizja wieczna – 3,05 zł
– prowizja bezpośrednia z drugiego poziomu – 1,02 zł

Wniosek? W pierwszej chwili pomyślałem sobie, że coś się komuś zepsuło. Ale po głębszym zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że klient kiedyś coś kupił z mojego polecenia i mam teraz z niego wieczną prowizję a teraz kupił coś z polecenia kogoś innego (więc nie dostałem prowizji bezpośredniej), ale jako że ten ktoś inny jest na moim drugim poziomie, to dostałem prowizję bezpośrednią drugiego poziomu 😉

A może Ty miałeś jakieś dziwne sytuacje z naliczaniem prowizji w jakimkolwiek PP?

3 komentarze to “Czy można dostać jednocześnie prowizję pierwszego i drugiego poziomu?”

 1. Krzysztof Lis napisał(a):

  Dziwną sytuacją były dla mnie powiadomienia o prowizji w PP Psychorada.pl. Tam dostawałem po raz pierwszy informacje o cofnięciu prowizji, która tak naprawdę nigdy nie została ostatecznie naliczona. Zamówienie zostało złożone, prowizja niejako „przygotowana”, ale nie naliczona (nie było wpłaty) a później w końcu cofnięta, jako od nieopłaconego zamówienia.

  Za pierwszym razem drążyłem, czemu tak się stało, potem zrozumiałem, że to po prostu w tym PP tak działa. Trochę to mało intuicyjne, niestety.

 2. Darek napisał(a):

  Co do naliczania prowizji to denerwuje mnie system w Tradedoubler, regularnie ma naliczoną jakąś kwotę a na drugi dzień nagle ona znika. Jest to trochę denerwujące. Niestety na maila, którego kiedyś wysłałem do Tradedoubler nie uzyskałem odpowiedzi. Jestem tam tylko dlatego ze mimo wszystko generuje jakiś przychód i nie ma problemów z wypłatą (po za tymi znikającymi naliczeniami).

 3. Damian Daszkiewicz napisał(a):

  @Darek – nie posiadam konta w Tradedoubler, ale może Twój problem wynika z tego, że klient kupił produkt, a potem go zwrócił?