Aero2 – darmowy mobilny internet

Niedawno zainteresowałem się darmowym internetem mobilnym. Dawniej korzystałem z karty mBank mobile (dość atrakcyjna oferta, 100MB za 5 zł, pakiet ważny 30 dni) obecnie karta orange free na kartę przebija tę ofertę (doładowując konto za 100 zł otrzymuje się 6GB transferu). Są to dość dobre oferty, gdy chce się od czasu do czasu skorzystać z internetu poza swoim miejscem zamieszkania (oczywiście ściąganie filmów czy oglądanie filmów na youtube odpada ze względu na małe limity transferu, ale do sprawdzenia poczty, czy poczytania newsów na onecie taki internet wystarcza).

Jeśli jednak mam płacić za taki mobilny internet, z którego korzystam tylko okazjonalnie (jak padnie u mnie w domu co się zdarza raz na pół roku + czasami na wyjeździe), to może lepiej spróbować darmowej alternatywy?

No więc niedawno powstał nowy operator Aero2. W zamian za udostępnione częstotliwości mają nakaz udostępnienia darmowego internetu dla mas. Prędkość nie zachwyca – 256kbit/s (po roku ma zostać podwojona), ale jeśli coś jest za darmo i do awaryjnego sprawdzenia poczty, to powinno wystarczyć.

Niestety, ale operator niezbyt chętnie wypełnia obowiązek udostępniania darmowego internetu. Stara się zniechęcić ludzi jak może 😉 Teoretycznie darmowy internet kosztował mnie 20 zł depozytu + 7 zł opłaty za wysyłkę (jest możliwość odbioru osobistego na ternenie Warszawy, wtedy nie ponosi się kosztów wysyłki). Do tego musiałem wysłać podpisaną umowę, dać kserokopie dowodu + dowody wpłaty kaucji + opłaty za wysyłkę (aby było ciekawiej, obie wpłaty dokonuje się na dwa różne rachunki bankowe). Po wysłaniu umowy z załącznikami czekałem około miesiąc czasu na kartę SIM (dokładnie to 14-go listopada wysłałem listem poleconym priorytetowym a dzisiaj tj. 20-go grudnia otrzymałem kartę SIM). Na dodatek operator wymaga korzystania z najnowszych modemów (z jednej strony chce jak najbardziej zniechęcić ludzi do korzystania z darmowego internetu, z drugiej strony w tym artykule zostało wyjaśnione, jak „marnują” pasmo stare nienowoczesne modemy)

Nie będę się dokładnie rozpisywał, jak wygląda procedura pozyskania karty do bezpłatnego internetu, ani podawał wykazu modemów kompatybilnych z Aero2, gdyż to wszystko znajdziesz na blogu jdtech, który w całości jest poświęcony zagadnieniom związanym z darmowym internetem w aero2.

Na temat jakości połączeń wypowiem się dopiero, gdy nabędę nowy modem spełniający wyśrubowane standardy spółki Aero2 🙂

5 komentarzy to “Aero2 – darmowy mobilny internet”

 1. Dominik napisał(a):

  Szkoda tylko że startery sa do odbioru jedynie w warszawie

 2. Jacek napisał(a):

  No właśnie Dominik to świństwo z ich strony … :/

 3. Tom napisał(a):

  Bardzo ciekawa inicjatywa. Na szczęście mieszkam w pobliżu Warszawy.

 4. Pini napisał(a):

  Minęło już trochę czasu od tego wpisu. Posiadam również kartę Aero2. Bardzo szybko mi przysłali pocztą – czekałem niecały miesiąc. Nie trzeba już osobiście jechać. Jedyna wada, że bardzo wolno działa. Ale cóż. Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby 🙂

 5. Damian Daszkiewicz napisał(a):

  Ja jak 8 miesięcy mieszkałem w Łodzi w wynajmowanym mieszkaniu to korzystałem z internetu orange na zmianę z Aero2. Nie zawsze jakość była super, ale i tak zaoszczędziłem sporo transferu (szczególnie jak wieczorkami oglądałem filmy na youtube co prawda w 240p ale zawsze to coś)