Darmowe narzędzie do skracania linków we własnej domenie

Siedem lat temu udostępniłem prosty skrypt, który pozwala na skracanie linków we własnej domenie. Jednak tamten skrypt jest bardzo prosty i nie posiada takich rzeczy jak edycja linków, czy statystyki wejść. Postanowiłem ulepszyć tamten skrypt i wydałem nową wersję.

Zastanówmy się, jakie płyną korzyści, ze skracania linków (np. partnerskich) we własnej domenie:

Po pierwsze: ukrywasz przed ciekawskimi fakt, że dany link zawiera końcówkę identyfikującą partnera

Po drugie: skrypt zlicza liczbę wejść na dany link (możesz nawet ten sam link skrócić dwukrotnie i w dwóch różnych mailingach wysłać tę samą reklamę a następnie sprawdzić, który link miał więcej kliknięć; albo np. zamieścić oba linki na różnych mini-stronkach i monitorować, z której pochodzi więcej kliknięć)

Po trzecie: korzystając z skryptu we własnej domenie masz pewność, że nagle linki nie przestaną działać (np. niegdyś popularna skracarka linków skocz.pl już nie działa)

Po czwarte: gdy dany PP zmieni nagle format linków partnerskich (takie rzeczy się zdarzały w historii polskich PP kilkukrotnie) to łatwiej jest zapuścić odpowiednie zapytanie w bazie danych, niż ręcznie edytować kilkanaście mini-stronek (pod warunkiem, że używałeś mojej skracarki linków)

Po piąte: jak wyślę mailing do czytelników mojego bloga aby polecić np. książkę, którą napisałem, to jak myślisz, który z poniższych linków będzie najchętniej klikany?
a) www.ksiegarnia.pl/ksiazka-x-y-z/?polecajacy=damian
b) www.tinyurl.com/ksiazka-x-y-z
c) www.info.MojaStrona.pl/ksiazka-x-y-z

Skrypt jest darmowy, jego instalacja jest prosta (jeśli potrafisz wrzucić pliki na FTP, stworzyć bazę danych i wyedytować kilka linijek w pliku config.php to dasz sobie radę z tym skryptem).

Zawsze aktualna wersja znajduje się na stronie: www.shortlink.pl. Na stronie również jest zainstalowany skrypt w wersji demo, aby móc go na żywo przetestować.

3 komentarze to “Darmowe narzędzie do skracania linków we własnej domenie”

 1. michal napisał(a):

  Siema.
  Twój skrypt jest spoko- statystyki, prostota działania, lekkość, stabilność.
  Ale jest problem jak tworzysz linki ze znakami specjalnymi- w menu nowy link takie znaki zamienia- dopiero edytowanie linku w spisie i zapisanie go tam działa poprawnie.

  Jeżeli chcesz szczegóły to napisz na podany w poście email to podam szczegóły 🙂
  Pozdro

 2. spis gier mmorpg napisał(a):

  Świetny skrypt, bardzo mi się przydał.

 3. sakar napisał(a):

  Bardzo dobry skrypt, prosty,lekki i ma statystyki 🙂

Leave a Reply